Zwierzaki

Adelka i Alinka czekają na dom razem

ALINKA I ADELKA SZUKAJĄ DOMU!
URODZONE: sierpień 2019
ODROBACZENIE: tak,
SZCZEPIENIE: tak,
KASTRACJA: jeszcze nie.
Trzymiesięczne kociaki Alinka i Adelka, wraz z czworgiem rodzeństwa, zostały uratowane z lasu w podkrakowskim Kłaju i trafiły pod skrzydła Fundacji. Teraz siostry mieszkają w jednym z naszych domów tymczasowych.
Obydwie są pięknymi, czarnymi małymi kocicami, ale łatwo je od siebie odróżnić, nie tyko po pyszczkach: Alinka ma bardziej puchate, długie futro, z lekko brązowawym, „przypalanym” brzuszkiem, Adelka ma futerko bardziej gładkie i błyszczące, „jeszcze czarniejsze” niż siostra!
Dziewczyny rosną zdrowo, a czas w cat-roomie mija im na zabawach, chrapaniu i jedzeniu – a apetyty mają dobre! Jedzą mięsne karmy z puszek, ale najbardziej gustują w surowym mięsie, mając wielkie upodobanie do kurczaków!
Zarówno Adelka jak i Alinka bardzo cenią sobie ludzkie towarzystwo, głaskane mruczą jak małe traktorki, wystawiając brzuszki do drapania. Równocześnie są na razie nieśmiałe (Adelka bardziej, Alinka mniej) i łatwo je wystraszyć. Pierwsze dni w nowym domu najprawdopodobniej spędzą w jakiejś kryjówce, zapewne najchętniej za sofą! Obydwie wymagają trochę czasu, żeby nabrać do człowieka zaufania.
Ponieważ uwielbiają się bawić, jak wszystkie kociaki, najlepszym sposobem budowania przyjacielskiej relacji z nimi jest wspólna zabawa. Za wędką potrafią gonić na zmianę do utraty tchu i wtedy w ogóle zapominają o swojej nieśmiałości. Lubią też się wspinać po drapaku i znakomicie skaczą, jak na takie maluchy!
W swoim cat-roomie Alinka i Adelka utrzymują względny porządek i wzorowo korzystają z kuwety.
Choć jako wielkie strachulce chowają się początkowo przed osobami, których wcześniej nie widziały, to w stosunku do innych kotów nie wykazują żadnych obaw i są raczej zaciekawione (ale nie nachalne).
Bardzo chcielibyśmy, aby czarne siostrzyczki trafiły do nowego domu razem. Są ze sobą bardzo zżyte i jako zwierzakom naprawdę nieśmiałym wobec ludzi, na pewno dużo łatwiej będzie im się zaadaptować w nowym domu we dwójkę. Pamiętajcie, że koci dwupak to wbrew pozorom dużo mniej pracy dla opiekuna niż samotny, nudzący się kot, a także to bardziej zadowolone z życia i zdrowe koty 🙂
Szukamy dla obu kotek wspólnego, bezpiecznego domu niewychodzącego, z zabezpieczonym balkonem i oknami, który otoczy je miłością i najlepszą opieką, a w odpowiednim czasie zadba o kastrację.KONTAKT: KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: Teresa – teresa.borzecka@stawiamynalapy.pl, tel. 691-649-992 (od poniedziałku do soboty w godz. 17:00 – 21:00).