Zwierzęta

Ci, którzy mnie znają i…

Ci, którzy mnie znają i obserwują tag #dzicyzapylacze wiedzą, że nie jestem zaślepioną ekolożką a wszelkie wypowiedzi staram się zawsze podeprzeć naukowymi dowodami. Nie należę również do żadnej organizacji ekologicznej.
W związku z ostatnimi znaleziskami na wykopie Prezydent Andrzej Duda będzie hodował pszczoły i W stroju pszczoły przyszła na sesję rady miasta i wielu innych o pasiekach w mieście oraz wszelkich działaniach ekologicznych), postanowiłam przygotować wpis poruszający kilka wątków dotyczących pszczół.

Aby jednak moja wypowiedź była czytelna, poszczególne zagadnienia zamieszczę w osobnych komentarzach, wraz z ilustracjami oraz źródłami.

Po co jest nam potrzebne zapylanie?
Pszczoły oblatując kwiaty, zapylają rośliny, aby te mogły się rozmnażać. Obecność zapylaczy potrafi zwiększyć plon nawet kilkudziesięciokrotnie.

Dlaczego pszczoła miodna jest najważniejszym zapylaczem w produkcji masowej żywności?
Pszczoła miodna nadaje się świetnie do oblatywania dużych monokultur. Potrafi latać na duże odległości. Jedna rodzina pszczela może liczyć kilkadziesiąt osobników. Gdy pasieka ma kilkanaście uli, albo w niedalekiej odległości jest więcej takich pasiek – zapylaniem zajmują się miliony pszczół miodnych.

pokaż spoiler #zwierzeta #owady #przyroda #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #ekologia #pszczoly